Sieć

piątek, 10 czerwca 2022

POCZTÓWKI Z WAKACJI- APLIKACJE I GENERATORYZbliżają się wakacje i wielu uczniów z pewnością wybierze się na letnie obozy, kolonie, czy w odwiedzimy do rodziny. Wielu z nich nie preferuje już tradycyjnych form wysyłania pocztówek z wakacji zdecydowanie wolą wirtualne, dlatego warto wykorzystać tę sytuację do doskonalenia umiejętności konstruowania pozdrowień.

Gdzie zatem szukać bezpłatnych i intuicyjnych narzędzi do generowania takich kartek? 

Kilka propozycji:

1. Proponuj stronę REMIXER, na której użytkownik znajdzie wiele interesujących, graficznych szablonów, większość można wykorzystać na zajęciach. Wystarczy dodać obraz i tekst. Dodatkowym atutem strony jest to, że miejsca na dodanie tekstu jest niedużo, dlatego uczeń musi wykazać się nie lada kreatywnością, aby zmieścić najważniejsze informacje. 

Link do strony znajduje się TUTAJ

Jak wykonać kartkę?

1. Wejdź na stronę.

2. Edytuj tekst, grafikę oraz znaczek.

3. Pobierz na swój komputer w formacie png.

Inną propozycją jest aplikacja webowa i mobilna PiZap.

Należy wejść na stronę www.pizap.com lub pobrać aplikację tabletową TUTAJ.
Instrukcja stworzenia kartki :
1. Wejdź na stronę www.pizap.com
2. Kliknij start lub początek.
3. Jeśli chcesz stworzyć kartkę z wykorzystaniem swojego zdjęcia wybierz EDYTUJ, jeśli kolaż wybierz KOLAŻ, natomiast chcąc stworzyć własną kartkę wybieramy PROJEKT.
4. U góry okna pojawi się pasek narzędzi, który pozwali na dodanie z komputera zdjęcia, dodanie naklejek, tekstu, ramek i filtrów.
5. Stworzoną kartkę zapisujemy i pobieramy na swój komputer przyciskiem SAVE. Powodzenia!Jedną z bardziej lubianych i powszechnie znanych aplikacji jest Canva. Fantastycznie sprawdzi się zarówno w formie webowej jak i mobilnej.
Jak wykonać kartkę w canvie?

1.Wejdź na stronę https://www.canva.com/ 
2. Spośród dostępnych szablonów wybierz projekt kartki, lub pocztówki który możesz edytować.
3. Skorzystaj z menu do edycji i pobierz na swój komputer lub zapisz na urządzeniu moblinym.


Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz