Sieć

czwartek, 27 stycznia 2022

Jak nagrać wypowiedź głosową? TUTORIAL DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELIPodczas edukacji zdalnej, hybrydowej, ale także w stacjonarnym modelu nauczania bardzo często poszukujemy programów i aplikacji do nagrywania wypowiedzi głosowych. Prosimy uczniów o nagranie fragmentu czytanego tekstu, by sprawdzić np. technikę i płynność czytanego utworu, czy też sposób recytacji np. wiersza. 

To idealny sposób na to, by dać możliwość wypowiedzi uczniom nieśmiałym, którzy mają ogromny dyskomfort podczas wystąpień na forum klasy, czy też np. dać szansę na wykazanie się wiedzą uczniom z dysfunkcją mowy i wadą wymowy. 

Ucząc języków możemy w ten sposób sprawdzić wymowę trudnego słownictwa. W projekcie program vocaroo sprawdzi się do komunikacji i wymiany spostrzeżeń na temat powstałych produktów projektu. 

Pomysłów na zastosowanie tego narzędzia jest naprawdę wiele. Sprawdzi się szczególnie w trakcie edukacji hybrydowej i zdalnej. Dzięki niemu nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele mogą nagrywać wiadomość i polecenia dla uczniów, ale także instrukcje głosowe. Nagrany plik możemy udostępnić za pomocą wygenerowanego linku, kodu QR, czy też pobranego pliku w formacie mp3. 

Dlaczego vocaroo?

  • Nie wymaga rejestracji i logowania.
  • Prosty w obsłudze.
  • Można pobrać nagranie w formacie MP3.
  • Generuje link do pliku oraz kod QR.
  • Nagranie można osadzić na stronie internetowej lub blogu.


Jak wykorzystać to narzędzie? Przygotowałyśmy dla uczniów, ale także dla nauczycieli krótki tutorial. 

Link do tutorialu TUTAJ
Więcej na temat wykorzystywania nowych technologii dowiesz się z książki 

"Jak nie zgubić dziecka w sieci?" TUTAJSzukasz innych materiałów i sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów edukacyhnych, do których będziesz miał dostęp przez pół roku.Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.


10 komentarzy: