wtorek, 24 maja 2016W ramach projektu „Baza pomysłów”, uczniowie klasy przysposabiającej do pracy wykonali grę pt. „Kolorowy paluszek”, wzorując się na dostępnej na rynku grze pod nazwą PALUSZEK.

Paluszek - gra ukierunkowana na kształcenie i rozwój zdolności manualnych ( palce obu rąk ) oraz rozwój zmysłów, stymulację i koordynację pracy obu półkul mózgowych, koordynację ruchowo - wzrokową.

DLA KOGO JEST GRA PALUSZEK ?
Dla dzieci i dorosłych, do domowej rozrywki, w edukacji przedszkolnej i szkolnej, w terapii zaburzeń w sferach percepcji wzrokowej, motorycznej oraz koordynacji wzrokowo - ruchowej.
PRZYKŁADOWE ZASADY GRY:
Gra może być przeznaczona dla 1 lub dwóch osób. Gracz wybiera kartę z wzorem, który musi opuszkami palców przesuwając kulki ułożyć na otworach. Można tworzyć własne wzory, a następnie utrwalać je flamastrami  na zalaminowanych kartach, wielokrotnego użytku. Uczniowie mogą wzajemnie tworzyć dla siebie takie karty i się wymieniać. Aby utrudnić grę i wzbogacić ją, gracze mogą starać się zapamiętać wzór na karcie a później  ją odtworzyć.  W taki sposób można także układać litery i liczby.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz