SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 5 kwietnia 2016


WeryfiKarty, to zestaw 32 kart, które można wykorzystać w codziennej pracy z uczniami, ale także z dorosłymi. Rozdając uczniom lub uczestnikom zajęć po jednej karcie możemy w dynamiczny, kreatywny sposób przeprowadzić rundę otwierającą lub podsumowującą lekcje.
Karty możemy wykorzystać zarówno w pracy indywidualnej jak  i grupowej, świetnie sprawdzają się w parach.  Taką pomocą dydaktyczną zachęcimy  uczniów do wyrażania swoich opinii, poszerzania słownictwa, budowania zdań, tworzenia historyjek. 
Nasi uczniowie. klasy 2P na zakończenie lekcji funkcjonowania osobistego i społecznego, której tematem były emocje, wykorzystali karty do określenia dzisiejszych odczuć związanych z pierwszym dniem tygodnia w szkole.

Podczas lekcji historii w klasie II gimnazjum uczniowie wykorzystali karty w końcowej fazie zajęć. Pozwoliło nam to w bardzo szybki sposób uzyskać informację zwrotną na temat przeprowadzonych lekcji. Uczniowie kończąc zdania opowiedzieli: Co zapamiętali z lekcji? Jaka forma zajęć najbardziej im odpowiada i dlaczego? Co sprawiło im największą trudność? Co spodobało im się najbardziej? Wykorzystanie kart pozwala  spojrzeć na lekcję z perspektywy ucznia. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ pomaga zaplanować kolejne zajęcia w taki sposób, aby były nie tylko atrakcyjne ale przede wszystkim efektywne.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz