SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 24 maja 2016W ramach projektu „Baza pomysłów”, uczniowie klasy przysposabiającej do pracy wykonali grę pt. „Kolorowy paluszek”, wzorując się na dostępnej na rynku grze pod nazwą PALUSZEK.

Paluszek - gra ukierunkowana na kształcenie i rozwój zdolności manualnych ( palce obu rąk ) oraz rozwój zmysłów, stymulację i koordynację pracy obu półkul mózgowych, koordynację ruchowo - wzrokową.

DLA KOGO JEST GRA PALUSZEK ?
Dla dzieci i dorosłych, do domowej rozrywki, w edukacji przedszkolnej i szkolnej, w terapii zaburzeń w sferach percepcji wzrokowej, motorycznej oraz koordynacji wzrokowo - ruchowej.
PRZYKŁADOWE ZASADY GRY:
Gra może być przeznaczona dla 1 lub dwóch osób. Gracz wybiera kartę z wzorem, który musi opuszkami palców przesuwając kulki ułożyć na otworach. Można tworzyć własne wzory, a następnie utrwalać je flamastrami  na zalaminowanych kartach, wielokrotnego użytku. Uczniowie mogą wzajemnie tworzyć dla siebie takie karty i się wymieniać. Aby utrudnić grę i wzbogacić ją, gracze mogą starać się zapamiętać wzór na karcie a później  ją odtworzyć.  W taki sposób można także układać litery i liczby.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz