SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 4 czerwca 2016


Pingwinki na lodzie - liczenie na konkretach 
Świetna pomoc dydaktyczna, materiał matematyczny, którego można sortować, układać w powtarzalne rytmy i przeliczać. W czasie ćwiczeń figurki można ustawiać na stoliku lub na specjalnych podstawach, niczym na krach lodowych. Z pomocą kolorowych pingwinków możemy ilustrować liczby i działania matematyczne.
Podczas zajęć z uczniem z ZA oraz w klasie przysposabiającej do pracy doskonaliliśmy umiejętność dodawania, odejmowania oraz mnożenia liczb w zakresie 100. Ponadto uczniowie układali ciągi liczbowe, ale także ćwiczyli mnożenie i dzielenie liczb na konkretach. Ilustrowali zapisane przez nauczyciela działania za pomocą figurek i odwrotnie. Dokonywali obliczeń i ilustracji wskazanych działań matematycznych. Porządkowali i porównywali liczby ( o ile więcej, o ile mniej?).Oprócz tego doskonalił koordynację wzrokowo-ruchową i spostrzegawczość, ponieważ  musieli wskazać na podstawie przedłożonego im działania jakiego koloru i jakiej liczby pingwinów brakuje w ułożonym zadaniu. Ponadto pingwinki świetnie nadają się do tworzenia zbiorów liczbowych. Dzięki tej pomocy uczniowie chętniej niż zwykle dokonywali obliczeń i wykazywali duże zainteresowanie i zaangażowanie na wykonywanym zadaniu.  
Taką pomoc możesz zakupić w sklepie Educarium. Przy zakupie możesz otrzymać 5% rabatu, wpisując hasło SPECJALNI NA 5!.Promocja ważna do 19 czerwca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz