SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 25 czerwca 2016


Uczniowie tym aktywniej i chętniej pracują na zajęciach edukacyjnych czy rewalidacyjnych, im ciekawsze zajęcia im zaproponujemy. Nieustannie poszukujemy zatem nowych inspiracji i pomysłów na utrwalanie zdobywanej przez uczniów wiedzy. Na pewno świetnym sposobem na to może być wykorzystanie interaktywnej kostki do gry firmy educarium.
Kostki te służą do rozwijanie słownictwa, doskonalenia liczenia i określania emocji. Z pewnością możemy je również wykorzystać do ćwiczeń rozumienia mowy i nauki mowy, w szczególności u dzieci ze spektrum autyzmu. Podczas ćwiczeń generalizacji mowy, ale także rozpoznawania przedmiotów, czy dobierania, kostka na pewno spełni swoją rolę. Dużą radość sprawia uczniom nagrywanie wypowiedzianych słów, zdań, a nawet krótkich wypowiedzi.
My kostkę wykorzystałyśmy na zajęciach rewalidacyjnych do utrwalania części mowy, natomiast na zajęciach dodatkowych z uczniami młodszymi do ćwiczeń słuchowych i grafomotorycznych. Zadaniem uczniów było np. odsłuchanie nagranego na kostce słowa, a następnie właściwe jego zapisanie, na specjalnie do tego celu skonstruowanej karcie pracy. Ponadto uczniowie samodzielnie nagrywali na kostce nazwy zwierząt i przedmiotów. Zastosowań kostki jest wiele, to od nauczyciela zależy tak naprawdę w jaki sposób ją wykorzysta i do usprawniania jakich funkcji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz