SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 6 czerwca 2016


W naszej pracy z uczniami ze SPE, w tym z uczniami ze spektrum autyzmu bardzo często wykorzystujemy tablety. Praca z aplikacjami, daje nam możliwość kształtowania umiejętności szkolnych, ale także społecznych, co akurat w tej grupie uczniów jest bardzo pożądaną umiejętnością.

"Orientacja w przestrzeni "–  to przyjazna gra do nauki pojęć związanych z przestrzenią, niestety jest częściowo płatna.
Aplikacja ta, oferuje wiele różnych środowisk, przedstawia ćwiczenia i trening podstawowych pojęć przestrzennych, różnicowania prawej i lewej strony oraz przyswojenie nowych pojęć: w prawo, w lewo, pierwszy - ostatni, zaraz przed - zaraz po, na górze - na dole. W zadaniach zawarte są również pojęcia, takie jak nad - pod, obok, przed, pośrodku i między, pierwszy, ostatni, przedostatni, wewnątrz, w środku.
Program udostępnia ćwiczenie orientacji przestrzennej w środowisku, które dzieci znają i z którym wiążą własne doświadczenia lub posiadają o nim podstawową wiedzę. Umożliwia trenowanie i wspomaga utrwalanie poszczególnych pojęć w płaszczyźnie poziomej, w kierunku przód - tył oraz płaszczyźnie pionowej. 
Dzieci uwielbiają tę aplikację ponieważ jej kolorystyka, przyjazna grafika zachęca do pracy z nią. Zróżnicowany poziom trudności sprawia, że każde dziecko ma szansę osiągnąć sukces.

Aplikacja do pobrania tutaj.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz