SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 24 lipca 2016


Pisałyśmy już wcześniej z terapeutycznym oddziaływaniu mandali. Dziś zachęcamy do skorzystania przy tworzeniu mandali świetnej aplikacji tabletowej MANDALA KOLOROWANKI. Okres wakacji jest doskonałą okazją do chwili odpoczynku, refleksji i skupienia, w czym na pewno pomoże mandala.
Dla nas mają one nie tylko terapeutyczną, ale także edukacyjną moc. Tworząc mandala uczniowie ćwiczą precyzję, motorykę małą, uczą się doboru kolorów, kreują  i rozwijają wyobraźnię, ćwiczą skupianie uwagi i koncentrację. Praca z nimi skłania do wyciszenia i relaksu.
Przy tworzeniu mandali nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Można stosować dowolne, znane nam techniki i metody. Można stworzyć swoją własną mandalę od podstaw, a można też zająć się wypełnianiem gotowych szkiców czy wzorów z pomocą kredek, farb czy pisaków. Pamiętajmy, że nie tylko sama mandala jest ważna, ale i przede wszystkim sam proces twórczy, proces wchodzenia w siebie, zagubienia i odnajdywania tego co ukryte w nas.
Portal Printoteka.pl w swoich zasobach posiada liczne szablony mandali, które gotowe są do wydruku. Warto się z nimi zapoznać.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz