SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 28 lipca 2016

Zaburzenia integracji sensorycznej bardzo często dotykają dzieci ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi, ale nie tylko. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat usprawniać u dzieci układ dotykowy, słuchowy i wzrokowy. Inicjować zabawy, które zniwelują nadwrażliwość lub podwrażliwość dotykową, zapachową, smakową czy słuchową. Wspaniałym sposobem na to jest zabawa z książeczką sensoryczną, którą możemy wykonać sami.

Kreatywna książeczka- stymuluje zmyły dziecka i pobudza do podejmowania kreatywnych działań. Ponadto doskonali umiejętności manualne i praktyczne czynności  dnia codziennego. Już w początkowych postach naszego blogu opisywałyśmy uszytą z uczniami książeczkę. 

Dziś prezentujemy kolorową, sensoryczną książkę, którą  wykonała z myślą o prywatnym dziecku nasza koleżanka, po to aby uatrakcyjnić zabawę, ale także wykształcić w dziecku właściwe odczucia sensoryczne. Do przygotowania takiej książeczki wystarczy kolorowy filc, wstążki, koraliki,  gotowe filcowe elementy, klej na gorąco lub igła i nitka. Zabawa gwarantowana!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz