SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 19 października 2016Doskonalić umiejętności cyfrowe, posługiwanie się komputerem i korzystanie z programów graficznych, można z uczniami na wiele sposobów. Ważne, by dzieci miały jasno postawiony cel i sprecyzowane kryteria sukcesu.
W tym przypadku było to opracowanie szkolnej gazetki, z bazą materiałów, które mogliby wykorzystać inni uczniowie, a tematyką przewodnią miała być jesień.
Redagowanie gazetki pozwala na poszerzanie słownictwa, ćwiczenia w czytaniu i pisaniu, utrwalenie zasad związanych z korzystaniem z Otwartych Zasobów Edukacyjnych i poszanowaniem praw autorskich. Efektem dwutygodniowej pracy z klasą przysposabiającą do pracy jest jesienne wydanie szkolnej gazetki "Szkolne Echo" dla uczniów klas gimnazjalnych. 
W gazetce znajdziecie przygotowane przez uczniów wykreślanki i krzyżówki, które wykonano na portalu swiatnauczyciela.pl, matematyczną grę, ćwiczenia z tabliczką mnożenia. Ponadto znalazły się ćwiczenia, które przygotować mają do szkolnego konkursu wiedzy o krajach Unii. Nie zabrakło także bieżących informacji i zagadnień związanych z nadchodzącymi świętami. Ponadto uczniowie przygotowali samouczek, który ułatwi wszystkim stworzenie interaktywnych puzzli na platformie jigsawaplanet. com. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą gazetką i zachęcamy do tworzenia posobnych w swoich szkołach. Gazetkę można pobrać na swój komputer i wydrukować.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz