SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 17 października 2016


Dzisiaj w ramach pilotażowego programu programowania z naszej inicjatywy odbyły się warsztaty z udziałem Państwa Anny i Łukasza Malinowskich, właścicieli Laboratorium Logiki w Obornikach.
Dzięki Panu Łukaszowi, współtwórcy klocków do programowania Scottie, odbyły się bezpłatne warsztaty dla uczniów SP i Gimnazjum. Uczniowie byli zachwyceni możliwością zabawy z kodowaniem Scottiego i kolejny raz udowodniali, że bardzo dużo potrafią .
Warsztaty zaczęliśmy od samouczków, dzięki którym uczniowie poznali zasady gry. Stopniowo kodowali poszczególne aktywności zabawnego Scottiego. Mimo, że klocki przewidziane są dla młodszych uczniów w naszej szkole sprawdziły się idealnie. 
Kodowanie Scottiego polega na ułożeniu konkretnego kodu z klocków, następnie zeskanowanie tego układu za pomocą aplikacji tabletowej, która wprawia w ruch małego kosmitę. W przypadku źle ułożonego kodu otrzymujemy komunikat o konieczności poprawienia błędu. 
Zachęcamy wszystkich nauczycieli do zabawy z kodowaniem z tego rodzaju pomocami, gdyż nie tylko uatrakcyjniają proces edukacyjny, ale pomagają w opanowaniu i zrozumieniu zasad programowania. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz