SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 15 października 2016


Jak zachęcić uczniów do pogłębiania treści edukacji europejskiej? Warto zachęcić ich do pracy z wykorzystaniem nie tylko pomocy dydaktycznych, ale także aplikacji tabletowych. Jedną z nich jest aplikacja- Flagi Świata Quiz. Gra polega na rozpoznawaniu flag państw świata.
Quiz składa się z 160 flag umieszczonych w 8 poziomach, aby odblokować kolejny poziom należy poprawnie odgadnąć co najmniej 17 z poziomu poprzedniego. Dla ułatwienia gracz ma do dyspozycji 5 wskazówek, które w razie wykorzystania może dokupić w aktywności SKLEP wewnątrz aplikacji. Każde poprawnie odgadnięte hasło to punkty, w zależności od poziomu jest to od 1 do 8 punktów. W aktywności STATYSTYKI, znajduje się podsumowanie naszej gry. Dodatkowym atutem gry jest możliwość zapisywania nazw państw, co usprawnia z pewnością techniki szkolne.
Aplikacja tym bardziej przyda się naszym uczniom, że w tym roku podsumowujemy wieloletni projekt "Europo witaj nam" i utrwalamy dotąd zdobyte informacje. Warto zatem poćwiczyć rozpoznawanie flag państw UE, przy okazji utrwalając nazwy państw i ich stolic. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz