SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 28 listopada 2016


Karty do gry, sprawdzą się nie tylko podczas towarzyskich spotkań, ale mogą być także z powodzeniem wykorzystane do celów wychowawczych takich jak współpraca, integracja, aktywne spędzanie wolnego czasu, respektowanie zasad, koncentracja i skupianie uwagi.
Edukacyjny walor kart może mieć przeróżne oblicza. My dzisiaj proponujemy świąteczne karty, które możemy wykorzystać do gry np.:

  •  W "Piotrusia"-zasada jest bardzo prosta zadaniem uczniów jest dobranie w pary takich samych symboli bożonarodzeniowych. Grając w "Piotrusia" pozbywamy się jak najszybciej kart, które musimy dobrać w pary, wygrywa ten kto pierwszy uzbiera pary swoich kart i pozbędzie się ich jako pierwszy.
  •  Dzięki zabawie w Memo uczniowie mogą utrwalać symbole świąteczne, ćwiczyć odczytywanie ich nazw, które umieszczone są na kartach, ale także doskonalą i rozwijąja mowę i poszerzaj słownictwo, usprawniają percepcję wzrokową.
  • Inny przykład wykorzystania kart, to zabawa "Czego nam brakuje". Rozkładamy kilka kart z różnymi symbolami, po czym zabieramy 1. Zadaniem ucznia est wskazanie jakiej karty brakuje. 
  • Karty świetnie sprawdzą się w zabawie polegającej na układaniu historyjek obrazkowych.


2 komentarze: