SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 27 listopada 2016

Matematyczny Mikołaj


Zaczynamy  cykl naszych świątecznych  postów. Od dziś będziemy udostępniać pomysły na lekcje z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i kreatywnych pomocy dydaktycznych, które nawiązują do Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że będą dla Państwa inspiracją i okażą się pomocne w planowaniu własnych lekcji i aktywności dzieci. 
Na początek Matematyczny Mikołaj. Uczniowie klasy przysposabiającej do pracy realizując projekt "Baza pomysłów", przygotowali matematyczne ćwiczenia. Planszę z brodą Mikołaja możecie Państwo pobrać z portalu Printoteka. Naszą pomoc możecie wykorzystać na wiele sposobów:
1. Jako świąteczny, adwentowy kalendarz, wówczas dzieci każdego dnia zaklejają za pomocą śnieżynki odpowiedni dzień miesiąca.
2. Jako mikołajkową planszę matematyczną, która posłużyć może nam do utrwalania np. liczb parzystych i nieparzystych. Do tego ćwiczenia oprócz Mikołaja posłużą nam nakrętki, na których zostały naklejone śnieżynki.
3. Doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania liczb w zakresie 24. Zdaniem uczniów jest pokrycie odpowiedniego pola z liczbą, która jest sumą dodawania na nakrętce.
4. Kolejne ćwiczenie polega na zabawie ze słownym zapisem liczb. Uczniowie losują kartkę ze słownym  zapisem liczb, muszą ją odczytać a następnie odczytaną liczbę pokryć odpowiednią nakrętką.
5. Możemy także doskonalić zapis znaków rzymskich. Na nakrętkach naklejamy znaki rzymskie od 1-24. Zadaniem uczniów jest pokrycie odpowiednią nakrętką poszczególnych liczb.
6. Ćwiczenia w określaniu podzielności liczb. Polecenie dla ucznia, aby zakrył wszystkie liczby podzielne przez 2, 3,4,5,6,7,8,9,10. Nakrywają te liczby nakrętką ze śnieżynką.
Pomysłów na wykorzystanie tej planszy jest mnóstwo. Nakrętki znajdują się w każdej szkole,a na nakrętkach możemy zamiast przyklejać zdania pisać flamastrem.. Miłej, świątecznej zabawy!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz