SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 2 stycznia 2017


Początek roku jest świetną okazją do nauki i utrwalania nazw miesięcy. Żeby nauka nie była żmudna i nie nudziła dzieci warto wykorzystać gry, które nie tylko angażują dziecko, ale również dodatkowo motywują do nauki. Dlatego stworzyłyśmy kolejną grę, która ułatwi dzieciom opanowanie nazw  miesięcy oraz pór roku.
Składa się ona z planszy głównej i kart. Potrzebne  będą też  pionki dla każdego ucznia biorącego udział w zabawie
Na czym polega gra? 

Wersja łatwiejsza
Każdy z uczestników zabawy losuje kartę, na której znajduje się określona pora roku i miesiące wchodzące w jej skład. Na każdej karcie brakuje jednego miesiąca.  Zadaniem ucznia jest odgadnięcie tej nazwy i odszukanie  pierwszego, licząc od startu, pola z odgadniętym  miesiącem. Na polu tym stawia swój pionek. Ten z uczestników gry, który pierwszy dotrze do mety wygrywa wyścig. Wylosowana karta wraca do puli kart (karty można wydrukować kilkakrotnie zwiększając ich ilość).

Wersja trudniejsza
Zasady gry identyczne jak wyżej z  tym. że na planszy zamiast nazw miesięcy znajdują się znaki rzymskie. Po odgadnięciu brakującej nazwy miesiąca na karcie należy odszukać na planszy pierwsze wolne pole ze znakiem rzymskim odpowiadającym odgadniętemu miesiącowi. W tej wersji oprócz nazw miesięcy ćwiczymy również  rzymski system zapisywania liczb.

Udostępniamy też czystą planszę do gry, którą można edytować w programie graficznym i wykorzystać w dowolny sposób.
3 komentarze: