SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 1 lutego 2017


Aplikacja "Edukacja włączająca"

Coraz więcej uczniów w szkołach ogólnodostępnych potrzebuje indywidualnego wsparcia. Są to uczniowie ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi. Do zadań nauczycieli, rodziców, opiekunów należy kompleksowe wsparcie dzieci. Ułatwi nam to  z pewnością nowa na rynku, aplikacja edukacyjna DrOmnibusa "Edukacja Włączająca".
Jest ona naszym zdaniem kompleksowym narzędziem, które wspiera edukację i terapię dzieci ze SPE. Narzędzie samodzielnie diagnozuje umiejętności dziecka i automatycznie dopasowuje zadanie do stanu jego wiedzy.
Dodatkowym atutem tej aplikacji jest to, że nauczyciel, terapeuta i rodzic ma możliwość stałej analizy postępów i umiejętności dziecka, gdyż ma stały dostęp do raportów i statystyk porównawczych. Ponadto otrzymujemy gotowe scenariusze zajęć, które ułatwiają nam prace. Dzieci ze spektrum autyzmu potrzebują dodatkowych wzmocnień i nagród za właściwie wykonane zadanie, a w tej aplikacji system nagród jest oparty o tabliczkę żetonową z tradycyjnymi grami nagrodami.
Aplikację z powodzeniem możemy wykorzystywać na lekcjach, zajęciach rewalidacyjnych, ale także jako dopełnienie pracy szkolnej w domu pod opieką rodzica.
Na co zwróciłyśmy szczególną uwagę?
Na możliwość automatycznej indywidualizacji poziomu trudności dziecka. Podczas rozwiązywania pierwszych ćwiczeń  w poszczególnych kategoriach, sprawdzany jest poziom znajomości i umiejętności, dzięki czemu automatycznie dostosowuje się poziom kolejnych gier i zadań dla każdego dziecka.
Nauczyciele, ale także rodzice mają możliwość śledzenia postępów ucznia, dzięki automatycznemu zapisywaniu wyników. Grafika oraz kolorystyka użyta w aplikacji jest nie tylko atrakcyjna dla dziecka, ale nie zaburza pracy i odbioru percepcyjnego. Podczas pracy z aplikacją nie ma reklam, które odwracają uwagę dziecka od wykonywanego zdania. 
Jak planujemy pracę z aplikacją?
  • Każdy uczeń ma swoje konto, na którym zapisują się jego wyniki uzyskane podczas gier i zadań.
  • Nauczyciele i terapeuci mogą zaplanować działania i gry, mogą też zapisywać notatki i spostrzeżenia. Do tych danych mają tylko dostęp nauczyciele po zalogowaniu do panelu użytkownika. 
  • Aplikacja daje możliwość nauki, a następnie sprawdzenia postępów. 
  • Aplikacja dostępna zarówno na komputer jak i urządzenia mobilne.
Aplikacja jest płatna, ale cena adekwatna do zasobów i jakości. 
To już kolejna aplikacja z seri DrOmnibus, którą jesteśmy zachwycone.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz