SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 6 lutego 2017Urządzenia mobilne towarzyszą nam na co dzień, są coraz bardziej popularne. Dla uczniów ze SPE stanowią one doskonałe narzędzie wspomagające naukę. Odpowiednio dobrane aplikacje pozwalają usprawniać zaburzone obszary i zmotywować dziecko do pracy. Aplikacje takie stworzył DrOmnibus.
Ta polska firma, ma w swojej ofercie zestaw gier mobilnych, które z powodzeniem można wykorzystać
w terapii dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, ze spektrum autyzmu i z niepełnosprawnością sprzężoną.

Dlaczego wykorzstujemy gry ,,DrOmnibus Terapia z tabletem” na swoich zajęciach?

  • niesamowicie motywują dziecko do wykonywania zaplanowanych zadań,
  • koncentrują się na rozwijaniu konkretnych  umiejętności,
  • dają możliwośc śledzenia postępów dziecka,  
  • zapewniają komunikację miedzy nauczycielami, którzy pracują z dzieckiem oraz rodzicami,
  • są atrakcyjne dla naszych uczniów.

,,DrOmnibus Terapia z tabletem”  daje nam dostęp do dziesięciu gier, dwie z nich: ,,Na wsi” i ,,Szafa” są dostępne za darmo w Sklepie Play. Pisałyśmy już o nich na blogu tutaj i tutaj. Do pozostałych dostęp jest płatny.  Gry mają atrakcyjną szatę graficzną, ciekawą animację i dobrze dobraną muzykę oraz różne poziomy trudności. Działają na urządzeniach z systemem iOs i Android. 

Na wsi - aplikacja, w której dziecko uczy się rozpoznawania zwierząt mieszkających na wsi na podstawie odgłosów, które wydają. Na urządzenia z systemem Android jest bezpłatna.
Szafa - bardzo dobre rozwiązanie do ćwiczeń spostrzegania wzrokowego,  koordynacji  wzrokowo-ruchowej, pamięci i różnicowania. Dziecko musi posprzątać pokój dobierając w pary porozrzucane części garderoby, które po dopasowaniu same wskakują do szafy. Również bezpłatna na urządzenia z systemem Android.Magiczne Słowa – gra rozwijająca kompetencje komunikacyjne w różnych sytuacjach, których dziecko może doświadczyć np. w szkole. w domu, na placu zabaw.Owieczki –klasyfikowanie, gra w której należy wskazać dwie identyczne owieczki.
Coś tu nie pasuje – pozwala na różnicowanie obiektów poprzez analizę funkcji i przeznaczenia,  spośród kilku przedmiotów dziecko musi wskazać ten, który nie pasuje do pozostałych.
Skojarzenia – aplikacja ta pozwala ćwiczyć klasyfikowanie oraz  dobieranie w pary. Należy wybrać z dostępnych przedmiotów ten, który pasuje do ilustracji przedstawionej na ekranie tabletu.
Zgadnij, co czuję – gra ćwiczy rozpoznawania emocji, dziecko uczą się rozróżniać smutek, radość, złość.Tajemnicze Akwarium – uczy różnicowania, usprawnia percepcję i analizę wzrokową. W tej grze dziecko musi w określonym czasie wskazać, wśród przepływających rybek te, które nie pasują do reszty.
Mały, większy, największy – szeregowanie. W aplikacji tej uczeń musi ustawić wyświetlone elementy w kolejności: od najmniejszego do największegoBalon - różnicowanie głoski L,,DrOmnibus Terapia z tabletem”  jest narzędziem płatnym, ale każdy zainteresowany nauczyciel, rodzic, terapeuta, który chciałaby zapoznać się z ofertą firmy może otrzymać bezpłatny dostęp do aplikacji trwający 14 dni. Firma oferuje wersję przeznaczoną dla rodziców, i wersję przeznaczoną dla terapeutów, przy czym cena tej ostatniej uzależniona jest od liczby dzieci, które biorą udział w terapii.

Na urządzenia z systemem iOS aplikację możesz sciagnąć tutaj.

Na urządzenia z systemem Android aplikację możesz sciagnąć tutaj.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz