SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 25 kwietnia 2017


Większość dzieci kocha technologię, zwłaszcza technologię mobilną. Dzieci z autyzmem szczególnie dobrze reagują na urządzenia dotykowe takie jak tablety. Urządzenia te poprawiają komunikację, rozwijają umiejętności społeczne, zwiększają zdolność do uczenia się.
Wśród ogromnej liczby dostępnych aplikacji są  takie, które mogą ułatwić komunikację i zmotywować do ćwiczeń językowych dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jedną z nich   jest Talking Tom Cat 2. 

Bohaterem w niej jest kot Tom, który zabawnym kocim głosem powtarza słowa, które do niego wypowiemy. Poza tym Tom reaguje na nasz dotyk, możemy go pogłaskać lub skarcić. Przywołać psa Bena. Wokół postaci kota znajdują się przyciski z różnymi aktywnościami. Możemy ubrać naszego kotka w kolorowe koszulki oraz wyposażyć w zabawne gadżety. Istnieje też  możliwość nagrywania filmików z zabawy z kotkiem.

Aplikacja ta jest ciekawym sposobem na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i językowych, pobudza kreatywność dziecka oraz zapewnia doskonałą zabawę. Jest dostępna na urządzenia z systemem Android do pobrania TUTAJ i na urządzenia z systemem iOS dostępna TUTAJBrak komentarzy:

Prześlij komentarz