SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 5 kwietnia 2017

Oś czasu to narzędzie, które nie tylko może być wykorzystane na lekcji historii. Z powodzeniem pomoże nam również stworzyć nieszablonowy plan wydarzeń lub uporządkować chronologicznie wydarzenia w omawianej lekturze.
Taki sposób prowadzenia zajęć sprawdza się na lekcji języka polskiego ucznia z zespołem Aspergera. Ćwiczenia tego typu dodatkowo mobilizują chłopca i sprawiaj, że dzielnie pracuje na zajęciach, a co ważniejsze skłaniają go do wypowiadania się na temat przeżyć bohaterów, wyrażania własnych sądów i opinii. 
Tym razem oś posłużyła nam do utworzenia planu wędrówki bohaterów lektury pt. ,,Lew, czarownica i stara szafa”. Chłopiec opowiadając o przygodach bohaterów umieszczał na osi czasu miejsca, które odwiedzili, wyszukiwał odpowiednie ilustracje i dobierał najlepiej pasujące tła. W taki sposób wytyczył trasę jaką pokonali w Narnii Łucja i jej rodzeństwo.

 Oś czasu powstała w aplikacji Storyboard Thad. To narzędzie pozwala stworzyć również ilustrowaną historię, komiks, mapę myśli. Wystarczy założyć konto i skorzystać z wielu ilustracji dostępnych w serwisie, podzielonych na kategorie. Wybrany element przeciągamy do okienka roboczego gdzie ustalamy jego wielkość i położenie. Gotowe prace zapisujemy jako obraz, prezentację. Generujemy link i kod do osadzenia na stronie internetowej.

http://www.storyboardthat.com/

Made with Storyboard That

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz