SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 17 maja 2017


Już drugi rok klasa przysposabiająca do pracy realizuje projekt edukacyjny "Baza pomysłów". Staramy się własnymi rękoma stworzyć ciekawe pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjnią nasze lekcje, ale także zajęcia rewalidacyjne.  Cieszy nas fakt, że młodsi uczniowie chętnie korzystają z naszych propozycji.
Przedstawiamy nasze kolejne pomysły:


Flagi na kółku- to pomoc dydaktyczna, która ułatwi nam z pewnością naukę rozpoznawania flag państw Unii Europejskiej. Do stworzenia tej pomocy wykorzystaliśmy przygotowane przez nas flagi w pliku word, które wydrukowaliśmy, zalaminownliśmy, nawierciliśmy dziurki i wsunęliśmy na kółko, dzięki czemu mamy do nich wygodny dostęp.


Gra kółko-krzyżyk- to znana wszystkim zabawa, która nie tylko aktywizuje uczniów, ale uczy logicznego myślenia. Grę przygotowaliśmy wykorzystując puste pudełka po biżuterii i cukierkach. Jako pionki wykorzystaliśmy krzyżyki do zaznaczania fug przy płytkach, a  jako kółka posłużyły nam podkładki i uszczelki.


Plansza do kodowania- to bardzo prosta pomoc, który uczy określania współrzędnych, odczytywania i szyfrowania danych. Dzięki tej pomocy dzieci uczą się kodowania. logicznego myślenia, orientacji przestrzennej i doskonalą umiejętności matematyczne. Jak stworzyliśmy taką planszę? Wykorzystaliśmy kuchenną kratownicę, często takie znajdowały się w lodówkach. niektórych urządzeniach AGD oraz kolorowe kamyczki i koraliki.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz