SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 10 maja 2017


Od 13 lat w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku  realizowany był projekt edukacyjny pt. ”Europo witaj nam".
Każdego roku uczniowie poznawali dwa wybrane państwa wchodzące w skład Unii. Rozpoznawali ich symbole, zabytki, sławne osoby. Wdrażaliśmy uczniów do bycia pełnoprawnym, świadomym Europejczykiem. Od kilku lat świętujemy rownież Dzień Europy, wskazując na konieczność integracji i współpracy. Realizując zadania projektowe organizowaliśmy szereg warsztatów, lekcji otwartych i Lekcji Europejskich, prowadzonych np. przez Posłów na Sejm RP. Gościliśmy w naszej szkole również obcokrajowców min. z Danii, Holandii i Niemiec.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić kilka państw UE, w tym Niemcy, Czechy, Słowację, Węgry, Austrię i Litwę. 
Dziś odbyło się zakończenie projektu połączone właśnie ze Świętem Europy. Uczniowie przybyli na uroczystość w pięknych strojach, w barwach państw UE. A jak przebiegło spotkanie? 
Oprócz konkursu wiedzy i quizu przeprowadzonego za pomocą aplikacji webowej- koło fortuny. Odbyły się również warsztaty, podczas których uczestnicy kodowali trasy małych robotów- ozobotów, które docierały do różnych państw. 
Był z nami także Robot Dash, który poszukiwał zabytków w najwiekszych państwach zjednoczonej Europy na macie Mistrzów Kodowania. Oprócz utrwalania wiadomości na temat charakterystycznych budowli w państwach Unii, uczniowie doskonalili logiczne myślenie z wykorzystaniem aplikacji Blockly  i orientację przestrzenną poprzez aplikację tabletową GO. 
Ponadto uczniowie wykonali piękne, kolorowe lapbooki na temat Unii i namalowali kolorowe flagi na specjalnie zaaranżowanym ogródku foliowym przed szkołą. Starsi uczniowie udali się na wycieczkę do parku w poszukiwaniu ukrytych flag. Wcześniej zostali poinformowani o tym, że   uczeń, który odszuka najwięcej flag i będzie potrafił wskazać jakich państw są one symbolem, w nagrodę otrzyma pendriva. Najwięcej odszukał Hubert, uczeń klasy 1 gimnazjum który rozpoznał  12 flag. Nagrody ufundowała firma Solaris Bus & Coach S.A. Dash i Dot oraz EduSense. Wszystkim serdecznie dziękujemy.                                           

                                            


                                            


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz