SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 29 października 2017


Uczniowie klasy przysposabiającej do pracy, opracowali kolejne wydanie szkolnej gazetki "Szkolne Echo".
Tym razem to jesienne wydanie, w której zamieścili treści związane z nowinkami dotyczącymi jesieni, tradycji obchodzenia Wszystkich Świętych w innych państwach.
To wydanie to zbiór opracowanych kart pracy dotyczących programowania, ale także znajomości symboli narodowych. Nie zabrakło w nim także samouczka dotyczącego programu do tworzenia plakatu Canva.  
Zachęcamy do takiej formy pracy z uczniami, ponieważ praca nad edycją gazety uczy współpracy w grupie, selekcjonowania i poszukiwania informacji. Ponadto uczniowie tworząc interaktywne materiały utrwalali treści edukacyjne związane z majowymi świętami, symbolami narodowymi oraz edukacją europejską. Uczyli się redagować krótkie teksty oraz formatować obrazy. Końcowym etapem było drukowanie gazetki, doskonalenie umiejętności obsługi urządzeń biurowych oraz publikowanie gazetki w przestrzeni internetowej.
Gazetkę możecie pobrać na swój dysk i wydrukować. Życzymy miłej zabawy!

Canva jest platformą internetową oferującą swoim użytkownikom darmowe narzędzia online pozwalające na projektowanie i tworzenie grafiki oraz edycji zdjęć. Ten bezpłatny serwis można wykorzystać w celu tworzenia plakatów, prezentacji, ulotek, broszur, pocztówek itp. Link do polskojęzycznej strony platformy Canva: https://www.canva.com/pl_pl/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz