SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 17 stycznia 2018

Aplikacja do rozwijania słownictwa- owoce, warzywa i jedzenie.


Jak zachęcić uczniów do ćwiczeń rozwijających słownictwo, czy usprawniających wady wymowy?
Ćwiczenia logopedyczne są bardzo często bardzo żmudne i wyczerpujące, ale czy musza być nudne i mało atrakcyjne?

Oczywiście, że nie...to od nas pedagogów, logopedów i rodziców zależy jaki rodzaj ćwiczeń zaproponujemy naszym dzieciom i czy zachcą ich do systematycznych ćwiczeń.
Proponowane przez nas aplikacje tabletowe nie tylko są atrakcyjne dla dzieci, ale przede wszystkich są skuteczne. Piękna grafika, dodatkowe bodźce dźwiękowe zachęcają dzieci do ćwiczeń nad rozwijaniem słownictwa i usprawniania mowy.
Polecamy je szczególnie dla dzieci z autyzmem, które mają problemy z rozumieniem słów.

 Bezpłatna aplikacja "Owoce i warzywa" na urządzenia z systemem Android może być wykorzystana jako samouczek podczas nauki języków obcych. Dostępne języki: polski, angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski, ukraiński. Ponadto każdy obrazek posiada podpis, co pozwala na ćwiczenia czytania. 
Po obejrzeniu rozwijających obrazków na dziecko czeka zabawna gra – test na znajomość słów. I nie zależnie od tego ilu poprawnych odpowiedzi dziecko udzieli czy ile gwiazdek uzbiera, to i tak na koniec zostanie nagrodzone gromkimi brawami i lecącymi do nieba bańkami!


Pierwsze Słówka: Jedzenie Owoce Warzywa to aplikacja przeznaczona dla najmłodszych, dzięki której nasi milusińscy nauczą się nazw owoców, warzyw, jedzenia czy słodyczy – jest ich w sumie 84! Śliczne ilustracje, miła muzyczka w tle oraz polski i angielski lektor czynią tą aplikację bardzo pomocną dla każdego rodzica małoletniego dziecka. Aplikacja może być wykorzystana na dwa sposoby - dla młodszych dzieci do nauki podstawowych słów i dla starszych dzieci do nauki angielskiego. Aplikacja na urządzenia z systemem iOS. Aplikacja jest płatana, jej koszt to około 4zł, zatem bardzo niewiele, a naprawdę warta pobrania. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz