SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

piątek, 16 lutego 2018

Blockly Games- rozwijanie logicznego myślenia i nauka kodowania.

Blockly Games to seria gier edukacyjnych, które uczą programowania. Jest przeznaczona dla dzieci, które nie miały wcześniejszego doświadczenia w programowaniu komputera. To doskonałe ćwiczenia do rozwijania logicznego myślenia, orientacji przestrzennej i skupiania uwagi. 

Łamigłówka to szybkie wprowadzenie do kształtów Blockly i tego, w jaki sposób poszczególne elementy łączą się ze sobą.
Labirynt jest wstępem do pętli i warunków warunkowych. Zaczyna się po prostu, ale każdy poziom jest trudniejszy niż ostatni.
Ptak jest głębokim nurkowaniem w kondycję. Przepływ kontrolny jest badany w coraz bardziej złożonych warunkach.
Turtle to głębokie nurkowanie w pętle. Użyj zagnieżdżonych pętli do namalowania obrazu. Następnie opublikuj swoją sztukę w Reddit, aby świat mógł ją zobaczyć.
Film jest wprowadzeniem do równań matematycznych. Użyj matematyki, aby animować film. Następnie opublikuj swój film w Reddit, aby świat mógł go zobaczyć.
Pond Tutor wprowadza programowanie tekstowe. Poziomy zmieniają się pomiędzy blokami a rzeczywistym JavaScriptem w edytorze tekstu.
Pond to otwarty konkurs, w którym można zaprogramować najmądrzejszą kaczkę. Użyj bloków lub JavaScript.



Blockly Games to projekt Google zachęcający przyszłych programistów. Gry są zaprojektowane do samodzielnego uczenia się i samodzielnego uczenia się. Możesz używać gier Blockly zarówno w klasie, jak i poza nią. Cały kod jest open source, zobacz stronę programisty, aby uzyskać więcej informacji lub pobrać pliki zip do użytku w trybie offline. Proszę dać nam swoją opinię jak będziemy się rozwijać.
Jeśli lubisz gry Blockly, zalecamy następujące witryny w celu podjęcia dalszych wyzwań.



Link do strony znajdziesz TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz