SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 20 maja 2018

Gracie & Friends. Stoisko z lemoniadą to ciekawa, edukacyjna gra dla dzieci wprowadzająca w świat podstawowych pojęć matematycznych. Jest przeznaczona na iPady i dostępna w AppStore. 

Na stoisku z lemoniadą dzieci przechylają iPada, aby wsunąć taką samą liczbę kostek lodu do dwóch, trzech, czterech lub pięciu szklanek. Kolejne poziomy gry to coraz więcej kostek do podziału oraz dodatkowe przeszkody do uniknięcia takie jak słomki, plastry cytryny, biedronki czy ubytki w tacy. 

Po poprawnym wykonaniu działania dzieci mogą wlać lemoniadę do szklanek (przechylając tablet), wypić i przejść do kolejnego poziomu. Ta aplikacja to świetne narzędzie do wprowadzenia dziecka w świat podstawowych pojęć matematycznych. Ułatwia ona zrozumienie przez dzieci dzielenia, mnożenie, ułamków czy proporcji. Jest bezpłatna i nie ma w niej reklam. Dodatkowo usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową. Pracę w aplikacji warto kontynuować offlinowo angażując dzieci w działania w klasie, w których muszą dzielić konkretne przedmioty np. kredki, kartki, patyczki. Do aplikacji opracowałyśmy dodatkowe karty pracy, które mogą być  uzupełnieniem zajęć z  jej wykorzystaniem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz