SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 23 czerwca 2018

Aplikacja- kategoryzacja przedmiotów


"Inny niż wszystkie", to gra jest skierowana do dzieci w młodszym wieku szkolnym, w tym z autyzmem. Rozwija ona umiejętność logicznego rozumowania, która pozwala na rozpoznanie i pogrupowanie ważnych właściwości przedmiotów.
Każda runda składa się z 4 przedmiotów wyświetlonych na ekranie, z których 3 mają coś wspólnego, łącząc je w ten sposób w kategorię. Taka kategoria posiada zawsze swoją nazwę (na przykład: meble, zabawki, owoce..). Czwarty przedmiot nie należy do tej kategorii, dlatego jest "inny niż pozostałe". Na przykład następujące przedmioty mogą być razem wyświetlone; łyżka, nóż, jabłko i widelec. Trzy przedmioty (łyżka, nóż i widelec) wspólnie tworzą kategorię "sztućce". Jabłko jest owocem i nie należy do kategorii sztućców. Zadaniem dziecka jest odnalezienie przedmiotu różniącego się od pozostałych.

Autorem jest psycholog dziecięcy z ponad 10-cio letnim doświadczeniem.

Kategorie przedmiotów gry obejmują: zabawki, narzędzia, ubrania, przyrządy szkolne, kwiaty, grzyby, owoce, warzywa, słodycze, ssaki, ptaki, owady i stworzenia żyjące w morzu.

Gra systematyzuje wiedzę dziecka o świecie i udoskonala jego zdolności wyławiania i grupowania wspólnych cech.

Nauczyciele lub rodzice mogą z łatwością pobrać z Google Play i zainstalować tę aplikację na telefonie w systemie Androit i tablecie.

Grę pobierzesz TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz