SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 25 października 2018

Generator karty pracy do kodowaniaGenerator kart do kodowania. 
Trwał Europejski Tydzień Kodowania- Codeweek, stąd wiele naszych działań w ostatnim czasie skoncentrowanych jest na zabawę z kodowaniem i programowaniem.
Starałyśmy y się zachęcić naszych uczniów do ćwiczeń logicznego myślenia, określania stosunków przestrzennych, współrzędnych, pracy z robotami. Wszystkie te działania są uwielbiane przez dzieci i młodzież, a co najważniejsze  angażują je maksymalnie. 

Do tej pory  nasi uczniowie i my pracowaliśmy na  genialnym generatorze kart, który ułatwiał nam wszystkim zabawę z kodowaniem na stronie kliknij TUTAJ

Niedawno natrafiłyśmy na generator, który pozwala na tworzenie zakodowanych rysunków, których następnie uczniowie mogą odczytywać kod. Niesamowicie ułatwia to też naszą pracę, ponieważ w kilka minut możemy stworzyć i zakodować wybrany obraz, wydrukować go, a generator automatycznie wygeneruje nam kod. Wystarczy dać dzieciom kod za pomocą którego stworzą obraz. 
udanej zabawy z kodowaniem! Po stworzeniu pracy drukuje się pusta karta z kodem oraz zakodowana karta.
Generator przeznaczony jest do pracy na komputerze, bo wtedy automatycznie po jego stworzeniu możemy wydrukować kartę, ale uczniowie mogą również kodować obrazki ba tablecie. Wtedy po stworzeniu pracy robimy screeny i zapisany obraz możemy przesłać na komputer i wydrukować. Dodatkowym jego atutem jest to, że możemy dokładać wiersze i kolumny na planszy co pozwala na stworzenie większych obrazów.

Autorem generatora jest Pan Marcin Kałamarski:)

Nowy generator znajduje się TUTAJ
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz