SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 11 listopada 2021

Andrzejkowe symbole i wróżby


Zbliżają się Andrzejki, czyli magiczny czas wróżb i zabaw. Warto okoliczności te wykorzystać do poszerzania słownictwa, doskonalenia wymowy, ale także do ćwiczeń spostrzegania i koordynacji wzrokowo ruchowej.
Uczniowie chętnie włączają się w aktywne i kreatywne gry oraz ćwiczenia, dlatego proponujemy wykorzystanie w tym celu kart z symbolami andrzejkowymi. 


O GRZE
Ta gra może być odtwarzana na wiele sposobów między dwoma graczami, w zależności od wielkości talii. Gracze muszą znaleźć pasujące obrazy w 2 kartach.
W wersji łatwej można dopasować dwa identyczne obrazy. W trudnej wersji dwa obrazy, które należą do tej samej grupy. Gra zasadami podobna do gry w dobble. Na początku warto, aby dzieci nie robiły tego na wyścigi, ale żeby właściwie wypowiadały słowa. Ze wspólnymi  nazwami  odszukanymi na kartach uczniowie mogą układać zdania lub np.wskazywać ich rodzaj, albo odmieniać przez przypadki. Rozwijając słownictwo i wyobraźnię warto pokusić się przy tej okazji do omawiania symboli andrzejkowych oraz wróżb, w których te symbole wykorzystujemy. 

Takie karty można stworzyć na stronie TUTAJ

Karty do gry pdf pobierz TUTAJ

Karty do gry (każda karta osobno) pobierz TUTAJSzukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.

2 komentarze: