SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 7 stycznia 2019

Usuwanie tła z obrazu- stroje żydowskie


Realizując ogólnopolski projekt etwinning "Chawerim Twoim-poznajemy się", podczas jednej z lekcji poznawaliśmy charakterystyczne stroje dla ortodoksyjnych Żydów- hasydów. Porównywaliśmy polskie stroje ludowe oraz tradycyjne stroje żydowskie.


Skupiliśmy się przede wszystkim na ich charakterystycznych cechach, które wyróżniają je spośród innych.
Do dyspozycji mieliśmy charakterystyczne kapelusze z pejsami, suknie, oraz szaliki i chusty. Była to fantastyczna zabawa i na pewno uczniowie zapamiętają tę zabawę na długo.  Temat strojów wykorzystaliśmy także do testowania nowego narzędzia, którym jest strona do wycinania tła z grafiki. Korzystanie z tej strony jest bardzo łatwe, intuicyjne, a efekty były spektakularne. Dzięki pozyskaniu zdjęć strojów bez tła, mogliśmy stworzyć zupełnie nowe obrazy na wyszukanych przez uczniów motywach graficznych.

Aby usunąć tło z obrazu należy wejść na stronę TUTAJ

Należy wgrać zdjęcie z komputera, a strona automatycznie przerobi je na grafikę bez tła. Następnie pobieramy zdjęcie na komputer i zadanie wykonane.

My edytowane zdjęcie wkleiliśmy do zdjęcia ze ścianą płaczu, dzięki czemu otrzymaliśmy fajny, oryginalny efekt. Przy okazji omówiliśmy tak ważne miejsce dla wyznawców judaizmu jakim jest Ściana Płaczu. Z pełnym szacunkiem odnosimy się do tej tradycji i tego miejsca. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz