SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 11 czerwca 2020

Wakacje z Dashem


Podczas dzisiejszych zajęć wykorzystałyśmy do ćwiczeń zabawnego, niebieskiego robota Dsha. To on, dzięki ćwiczeniom wprowadzał uczniów w wakacyjne zagadnienia i pozwolił na usprawnianie percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo- ruchowej oraz na rozwijanie logicznego myślenia.
Oprócz kodowania trasy robota, uczniowie odwiedzali wszystkie byłe i teraźniejszą stolicę Polski i najciekawsze miejsca w naszym kraju, do których warto pojechać w wakacje. W określeniu położenia tych miejsc pomogła nam mapa Polski, dzięki której utrwaliłyśmy także kierunki świata.

Zad. 1 Uczniowie układali kod za pomocą klocków ruchu, który doprowadził Dasha do poszczególnych stolic, a następnie do wybranego miejsca w Polsce, do którego chcieliby pojechać na wakacje. Te miejsca określały etykiety z widokiem morza, lasów, gór i jezior.

Zad. 2 Uczniowie pogrupowali etykiety z przedmiotami, które można i należy zabrać na wakacje. Następnie nagrywali ich nazwy w pamięci Dasha. Kolejnym zadaniem było ułożenie tych obrazków na konkretnych miejscach określonych przez zapis współrzędnych. Następne zadanie polegało na doprowadzeniu Dasha do tych etykiet, które przedstawiały wybrane gadżety wakacyjne i odtworzenie nagrania.

Zadanie 3. Kolejne zadania dotyczyły już kart pracy, które udostępniamy poniżej. Wartością dodaną, która mobilizowała uczniów do pracy i uatrakcyjniła zajęcia były muszle oraz śmieszne nakrycia głowy dla Dasha.
Karty pracy z opisem ćwiczeń do Dasha pobierz TUTAJBrak komentarzy:

Prześlij komentarz