SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 31 maja 2022

WAKACYJNE KODOWANIE - KARTY PRACYZbliżające się wakacje są pretekstem do tego, że my nauczyciele realizujemy tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas  letniej przerwy wakacyjnej. W związku z tym, przygotowałyśmy, które uatrakcyjnią zajęcia, pomogą w rozwijaniu logicznego myślenia oraz usprawnią percepcję wzrokową.

Ponadto przygotowane przez nas karty pracy wdrażać będą uczniów do ćwiczeń z zakresu kodowania i szyfrowania informacji.

karta pracy nr 1
W pierwszej karcie pracy uczniowie mają za zadanie odwzorować kolory i zamalować według wzoru planszę nr 2. Następnie odszukać na planszy nr 2, litery które odpowiadają danemu kolorowi i odszyfrować hasło poprzez  wpisanie liter w odpowiednie miejsce.

karta pracy nr 2
Zadanie polega na odczytaniu kodu z planszy literowej. Wyznacznikiem kodu są kolorowe okręgi oraz strzałki, które wskazują kierunek do odczytania właściwej litery. Po ich odczytaniu wpisujemy kolejno w pole do tego przeznaczone. 


Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.3 komentarze:

 1. Chyba jest błąd w karcie pracy nr 2. Odkodowując drugi wyraz, wychodzi: okularz, a chyba raczej miało być: okulary ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za czujność, już poprawiamy:) i pozdrawiamy

   Usuń
 2. Jak zawsze świetny materiał . Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń