SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 15 października 2019

Zakodowana muzyka dzwonkami


Ćwiczenia słuchu fonematycznego to bardzo ważny element w terapii logopedycznej. Warto zatem wykorzystać takie pomoce, które nie tylko będą atrakcyjne dla uczniów, ale efektywnie usprawniać i rozwijać będą słuch dziecka. My podczas zajęć wykorzystaliśmy dzwonki chromatyczne firmy Educarium.

Wraz z uczniami zakodowaliśmy dźwięki, które utworzyły proste utwory muzyczne. Dzwonki pozwalają na kodowanie kolorów ale przede wszystkim dźwięków. Aby ułatwić uczniom granie sekwencji muzycznych dodatkowo przygotowałyśmy kolorowe kubeczki i etykiety.
Aby zmobilizować dzieci do ćwiczeń nad wymową głosek, wykorzystałyśmy także dzwonki do cichego i głośnego ich wypowiadania. Czerwony dzwonek  był odpowiedzialny za głoskę g. Uczeń, który wylosował etykietę z przedmiotem, w którego nazwie występowała głoska G wydobywał cichy dźwięk z  dzwonka żółtego, a  jeśli nie było w nim  ćwiczonej głoski wtedy sygnalizował to głośnym dźwiękiem z dzwonka czerwonego.
Zakodować możemy także utwory muzyczne za pomocą kolorowych kubeczków, które odpowiadać będą konkretnym kolorom dzwonka i jego dźwiękom. 
My podczas Code Week w naszej szkole, z klasą przysposabiającą do pracy zakodowaliśmy za pomocą kolorowych kubków i zagraliśmy piosenkę "Kurki trzy".Kartę do zakodowanej piosenki pobierz TUTAJMuzykowanie z pomocą kolorowych dzwonków jest wspaniałym wstępem do nauki gry na instrumentach, ale także wspomaganiem usprawniania słuchu fonematycznego. Dzwonki i tuby Boomwhackers posiadają tę samą kolorystykę oraz wyraźne oznaczenie nutowe.Dzwonki wykonane są z solidnego metalu za stabilną rączką, wyróżniają się dokładnym brzmieniem i trwałością. Dostępne w wersji z rączką (do potrząsania) lub z przyciskiem.


Dzwonki kupisz TUTAJ
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz