SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 13 listopada 2019

Rozwijanie słownictwa i rozumienie słów - aplikacja


Rozwijanie słownictwa i percepcji słuchowej z aplikacją może być dla dziecka nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim efektywne. Warto wykorzystywać edukacyjne aplikacje, które zmotywują uczniów do nauki i niwelowania dysfunkcji. Taką aplikacją jest "Muu i zwierzątka - gra dla dzieci". 
Nie jest to zwyczajna gra, w której przechodzimy kolejne poziomy. Jest to zabawa, w której każde dotknięcie, przesunięcie palcem spowoduje wesołą reakcję zwierzątka na farmie lub otaczającego go świata. Prosta i intuicyjna.

Poznajcie zwierzątka. Jest krowa, świnka, baranek, kura, koza, kot, pies i wiele innych zwierzątek. Zwierzęta wydają charakterystyczne dla siebie dźwięki. Po przesunięciu palcem zamieniają się miejscami.
Na niebie świeci słońce. Po przesunięciu palcem pojawia się księżyc. Po dotknięciu chmury pada deszczyk, na niebie pojawia się tęcza, gwiazdki lub bąbelki. Każda akcja posiada swój dźwięk.
W tle jeździ traktor. Kolorowa ciuchcia wozi owoce i warzywa. Na niebie lata samolot.
Do tego balony, latawce, myszka, jeż, krecik i wiele innych niespodzianek.
Gra posiada spokojną, rytmiczną muzykę grająca w tle. Muzykę i dźwięki zwierzątek można wyłączyć.

Gra ma charakter edukacyjny. Dzieci poznają życie na farmie, nauczą się charakterystycznych dźwięków zwierzątek, nazw owoców i warzyw, praw natury.
Sprawdzi się w terapii i edukacji dzieci z autyzmem, ale także z dysfunkcjami mowy.


Aplikacę pobierz TUTAJ
1 komentarz: