SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 16 stycznia 2020

ChatterPix Kid - mówiące zdjęcia

Dzieci najszybciej uczą się wówczas, kiedy czegoś doświadczą, dlatego warto zaplanować zajęcia w taki sposób, aby poprzez zabawę i aktywność wprowadzać nowe treści i utrwalać te już  poznane.
Jeżeli dodamy do tego nowoczesne technologie to mamy gotową receptę na ciekawe, angażujące i pobudzające kreatywność lekcje. Oto przykład takich zajęć, podczas których dzieci utrwalały wiadomości o częściach mowy. 
Na lekcji wykorzystałyśmy dwie aplikacje: ChatterPix Kid i Rysunki Google. Dzięki nim uczniowie stworzyli symbole części mowy zgodne z metodą Montessori oraz zanimowali je. 
Zaczęliśmy od przypomnienia wiadomości o rzeczowniku, czasowniku, przymiotniku i przysłówku oraz o odpowiadających im symbolach Montessori. Plakat z z symbolami Montessori znajduje się TUTAJ. Dzieci w programie Rysunki Google zaprojektowały wybrany symbol i upiększyły, dodając zabawne  elementy graficzne, pobrane ze strony  www.pixabay.com. Przygotowaną grafikę zapisały w formacie jpg. 
Następnie  uruchomiły aplikację ChatterPix Kid.

Na urządzenia z systemem Android pobierzesz ją TUTAJ
Na urządzenia z systemem iOS TUTAJ

To darmowe rozwiązanie uczniowie mogą używać do tworzenia mówiących zdjęć. W jaki sposób? Wystarczy otworzyć aplikację, zrobić zdjęcie lub zaimportować je, narysować na nim twarz, a następnie nagrać się, mówiąc przez maksymalnie trzydzieści sekund. 
Podczas lekcji dzieci wczytały przygotowaną grafikę i nagrały krótką wypowiedź o wybranej części mowy.  Następnie zapisały w galerii aplikacji. Poniżej dołączamy przykładowe animację.


Zajęcia bardzo spodobały się naszym uczniom, były nie tylko zabawne i angażujące, ale co ważniejsze, skutecznie utrwaliły powtarzaną wiedzę.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz