SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 17 października 2020

KREATYWNE POMOCE DYDAKTYCZNE- BAZA POMYSŁÓW
Zgodnie z obietnicą podczas seminarium eTwinning w Warszawie, zaczynamy realizację międzyszkolnego projektu edukacyjnego "Kreatywne pomoce dydaktyczne-baza pomysłów".

W ramach projektu, uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywać będą kreatywne pomoce dydaktyczne wykonane z materiałów i komponentów wtórnych.

Z wykorzystaniem patyczków, puszek, kartonów, wstążek i innych elementów konstruować będziemy pomoce, które uatrakcyjnią lekcje, zajęcia rewalidacyjne oraz zajęcia świetlicowe. Uczniowie stworzone pomoce sfotografują i opiszą ich zastosowanie. Dzięki temu powstanie baza dobrych praktyk i pomysłów. Każda szkoła otrzyma jedną pomoc od partnerów projektowych.
Nauczyciele dzielić się będą pomysłami na wykorzystanie konkretnych pomocy na zajęcia i do kształtowania konkretnych kompetencji kluczowych.

Cele projektu:
1. Stworzenie bazy pomocy dydaktycznych, które uatrakcyjnią proces edukacyjno-terapeutyczny.
2. Rozwijanie umiejętności manualnych.
3. Połączenie tradycyjnych metod nauczania z nowymi technologiami.
4. Rozwijanie kompetencji kluczowych.
2. Integracja uczniów.

Projekt rozpocznie się od 1 października 2020, trwać będzie do stycznia 2021.
Zadania planować będziemy wspólnie. Kontaktować się będziemy za pomocą platformy TwenSpace oraz na grupie na messengerze. Ponadto stworzymy wspólne dokumenty na dysku Google.
Uczniowie zaproponują pomoce, które chcą wykonać. Wybiorą materiały, z którą zostaną one zrobione. Każda szkoła wykona po dwie pomoce dydaktyczne do usprawniania motoryki, logopedii, koordynacji wzrokowo-ruchowej umiejętności matematycznych i rozwijania słownictwa. W sumie każda szkoła wykona 10 pomocy, które opiszą i zrobią ich zdjęcia. Z ich wykorzystaniem stworzymy książeczkę elektroniczną oraz fotoksiążkę.

Spodziewane efekty:
1. Platforma TwenSpace.
2. Blog projektu, na którym opisywać będziemy postępy projektowe.
3. Powstanie książeczka elektroniczna.
4. Wydrukujemy fotoksiążkę.
5. Powstaną konkretne pomoce dydaktyczne, którymi się wymienimy.

Uczniowie podniosą swoje kompetencje manualne, cyfrowe i społeczne. Zintegrują się. Nauczą się współpracy i wymiany doświadczeń. Każda szkoła zyska nowe, kreatywne pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjnią lekcje i zajęcia dodatkowe.

Wszystkie działania projektowe prezentowane będą na platformie TwinSpace oraz na specjalnie w tym celu założonym blogu.

Blog projektu BAZA POMYSŁÓW znajduje się TUTAJ

Podobny projekt realizowałyśmy dwa lata temu i okazał się sukces.Uczniowie chętnie przygotowywali pomoce i z nich korzystali. 


Więcej na temat tego projektu poczytasz TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz