SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 9 marca 2020

Obrazkowe quizzy w BAAMBOOZLE


Najbliższy czas sprzyja wszelkim interaktywnym quizzom i grom. Warto zaoferować naszym uczniom takie narzędzia, które nie tylko wspomogą proces utrwalania wiedzy, ale dadzą także element zabawy i zmotywują do ćwiczeń. 

Dlatego proponujemy platformę baamboozle. To  bezpłatna platforma, na której z powodzeniem stworzycie świetne testy i quizy. Doskonale sprawdzą się w naszej pracy, ponieważ do pytań możemy dodać ilustracje, co nie jest bez znaczenia, bo jak wiemy w nauczaniu wizualizacja treści jest wskazana.

Jak grać?
Quiz wyświetlamy na aktywnej tablicy lub na projektorze. Klasę dzielimy na 2, 3 lub  zespoły. Odczytujemy pytanie, każda grupa odpowiada, a następnie wizualizujemy odpowiedź. Platforma automatycznie przydziela punkty, które wcześniej przy tworzeniu quizu dla uczniów przydzielamy. Quiz generowany jest automatycznie po dodaniu przez nas pytań i plików graficznych, dodatkowo generuje puste losy, ujemne punkty lub przydział bonusów.

Na platformie mamy opcję ćwiczeń oraz gry. Oferuje nam mnóstwo gotowych, stworzonych przez innych nauczycieli testów i quizów. Platformę pokazujemy podczas naszych szkoleń dla nauczycieli i wiemy, że jest entuzjastycznie przyjmowana, a co najważniejsze nauczyciele wykorzystują ją podczas zajęć.


1. Quizz o znanych Polkach znajduje się TUTAJ
2. Quizz o wiosennych kwiatach znajduje się TUTAJ


3. Quizz o symbolach wielkanocnych znajduje się TUTAJBrak komentarzy:

Prześlij komentarz