Od poniedziałku zostaną zamknięte szkoły. Jak zatem dotrzeć do uczniów i wytłumaczyć im trudne zagadnienia? Jakich narzędzi użyć, do przygotowania zindywidualizowanych materiałów, dostosowanych do potrzeb i możliwości uczniów?
W dobie nowoczesnych technologii, programów i platform z pewnością nie zabraknie. Jedną z metod, która w obecnej sytuacji sprawdzi się w 100% jest screencastyng. Co to takiego?
Zainstaluj rozszerzenie Chrome http://bit.ly/2IDOAPo
Dodaj do przeglądarki przycisk Screencastify, mikrofon i kamerę.
Kliknij na ikonę programu i skonfiguruj je. Zaznacz miejsce przechowywania nagrań - Dysk Google i dodaj do swojego konta Google.
Zaznacz mikrofon, kamerę oraz narzędzia do rysowania i adnotacji. Przejdź dalej.
Przedstaw się. Zaznacz typ szkoły. w której pracujesz.
Po zakończeniu konfiguracji kliknij na ikonkę rozszerzenia w prawym górnym rogu przeglądarki i rozpocznij nagrywanie.
Wybierz opcję ,,Desktop” - przechwyć pulpit komputera - wybierz źródło mikrofonu. Użytkownik może również włączyć swoją kamerę.
Otwórz materiały, strony, potrzebne do prezentacji. Kliknij przycisk Record i rozpocznij nagrywanie.
Zaznacz elementy, które chcesz udostępnić: Cały ekran lub Okno aplikacji.
Po rozpoczęciu nagrania możesz w każdym momencie włączyć pauzę lub zakończyć pracę, klikając na ikonkę rozszerzenia.
Po zakończeniu nagrywania skopiuj link do filmu i pobierz na swój komputer.
Możesz także udostępnić plik na YouTube, w Classroom, uzyskać kod HTML do osadzenia na stronie, wysłać mailem lub wygenerować kod QR.
Filmik można również wyeksportować do formatu MP4 i zapisać na komputerze.
Screencasty to nie tylko sposób na zdalne nauczanie, to również program, w którym użytkownik przygotuje materiał, stosując metodę odwróconej klasy.
E-learning to jakiś ratunek w obecnej sytuacji ale nie jest ani łatwy ani prosty. Darmowe strony skutecznie blokują reklamy.
OdpowiedzUsuńW dobie koronawirusa: Potrzebne są platformy finansowane przez instytucje państwowe. Umieszczanie materiałów, monitorowanie postępów, logowanie.. Gigantyczna praca.. Ja radzę sobie poprzez własną stronę www i dziennik elektroniczny, Ale pracuję w technikum, jest mi łatwiej. Pierwsze ćwiczenie wysłałam 12 marca, już 13 przyszło kilka rozwiązań.
pozdrawiam
Zgadzam się z Panią, warto wspomnieć o dwóch rozwiązania, które są bezpłatne dla edukacji i bez reklam. Mam na myśli Office 365 i Google Suite. Uruchomienie platform nie jest skomplikowane, a korzyści duże.
UsuńJa też poszukuję dobrego rozwiązania. Próbuję właśnie z Office 365. Na początek stworzyłam Classrooma i komunikowałam się z uczniami również przez platformę https://www.khanacademy.org/.
OdpowiedzUsuńUważam, że w biznesie bardzo ważna jest kontrola zasobów przedsiębiorstwa. Odpowiedzią na takie pytanie będą informacje na stronie Anegis , które kontroluje poszczególne obszary firmy takie jak: finanse, księgowość, zarządzanie produkcją, handel-magazyn, logistyka czy rozrachunki. Myślę, że warto pomyśleć o takich kwestiach i zastanowić się nad nimi, aby firma mogła odpowiednio prosperować. Technologia wprowadza teraz wiele nowości w świecie biznesu i przedsiębiorstw, dlatego po prostu warto z tego wszystkiego korzystać. Ja chętnie korzystam. Wam również polecam, bo będziecie zadowoleni. Co sądzicie?
OdpowiedzUsuń