SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 14 marca 2020

Tworzenie szablonów zadań - zdalne nauczanie

Szablony to bardzo dobry sposób na pracę z uczniem. Oszczędzają czas, pobudzają kreatywność, angażują. Twoi uczniowie mogą na nich pracować w Google Suite lub instalując aplikację Prezentacje Google na smartfonie.


Chcesz stworzyć własny szablon dostosowany do konkretnej grupy uczniów? Nic prostrzego. Oto samouczek, który ułatwi przygotowanie własnych materiałów i przypisanie ich  uczniom w Prezentacjach Google i Classroomie.

Zaloguj się do konta Google i wybierz aplikację, w której chcesz przygotować szablon.

Masz do wyboru Prezentacje, Rysunki i Dokumenty. My najczęściej wykorzystujemy do tworzenia szablonów aplikację `Prezentacje, ponieważ użytkownik może w niej zablokować elementy, które nie podlegają edycji.

Zmień rozmiar slajdu. Dostosuj do szablonu, który chcesz stworzyć, 
Plik->Ustawienia strony->Niestandardowy
Dodaj elementy stałe, nie podlegające edycji: tytuł, polecenie, zdjęcie, ramkę, w której uczniowie będą pisać. 
Slajd->Wzorzec slajdu
Usuń zbędne slajdy i przejdź do edycji.  Elementy stałe dodajesz na slajdzie Wzorzec 
Usuń wczytane domyślnie bloki i zmień tło, dodaj zdjęcia, pole tekstowe z tytułem.

Dodaj pola tekstowe, w których uczniowie będą wpisywali tekst na slajdzie Układ

Twój szablon jest gotowy, zamknij widok wzorca krzyżykiem w górnym prawym rogu okna.

Udostępnij szablon uczniom, możesz to zrobić na dwa sposoby:
 1.  W aplikacji Classroom utwórz nowe zadanie. W pisz tytuł i polecenie.Dodaj szablon jako załącznik z Dysku Google. Z menu rozwijanego obok załącznika wybierz Zrób kopię dla każdego ucznia.
 2. Udostępnij prezentację, klikając w żółty przycisk Udostępnij (prawy górny róg)Skopiuj link i udostępnij uczniom.  
                                                                                                                                      
  Możesz go skrócić na stronie https://tiny.pl/.Szablon należy otworzyć w aplikacji Prezentacje pobranej ze Sklepu Play lub App Store, udostępnić i skopiować plik jako prezentację.
Jeżeli chcesz skorzystać z innych szablonów, kliknij na linki udostępnione poniżej:


5 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję za instrukcję. Mam do Pań pytanie natury hmmm techniczno - prawnej :) Chciałabym korzystać z Clasroom (z małymi dziećmi). Czy można posłużyć się prywatnie stworzonymi przez rodziców adresami mailowymi? Czy powinnam się postarać chociażby za pośrednictwem Librusa o zgody na wykorzystanie prywatnych adresów? Bardzo dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z prawem będzie mogła Pni korzystać z aplikacji Classroom, gdy szkoła uruchomi usługę Google Suite. Jest to rozwiązanie bezpłatne dla szkół i uczelni, warto więc z niej skorzystać.

   Usuń
 2. No pewnie, że tak! Drukarki w przyszłości zmienią bardzo wiele, no i oczywiście można powiedzieć, że już zmieniają! Nawet świat medycyny łączy się z technologią druku 3D. Interesuję się troszkę tym tematem i firma, w której pracuję chce zainwestować w drukarkę 3D. Koniecznie powinniście zajrzeć sobie na stronę https://ubot3d.pl/ , aby sprawdzić, w jaki sposób prezentuje się taka drukarka i jakie możliwości może dam Wam w biznesie. Ja ogólnie powiem, że możliwości jest duży i każdy jakiś dodatkowe zawsze dla siebie znajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. W pracy z czasem trzeba się wszystkiego dokładnie nauczyć. My będziemy np. uczyć teraz wszystkiego pracowników z innego kraju, Pomagaliśmy ten z załatwieniem wszystkich formalności i bardzo pomocne okazały się informacje od https://www.expatinfo.pl/zezwolenia-na-prace/ . Musicie przeczytać, jeśli o tym myślicie.

  OdpowiedzUsuń