SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 6 sierpnia 2020

Mapa myśli w aplikacji miMind

Smartfony stały się tak powszechne, że grzechem byłoby nie wykorzystać tych multimedialnych urządzeń  w edukacji. Tym bardziej, że bogactwo bezpłatnych  aplikacji mobilnych umożliwia nauczycielowi planowanie przeróżnych aktywności, które nie tylko sprawią, że nauka będzie zabawna i ciekawa, ale także efektywna.
Z pewnością skutecznie utrwalą i uporządkują wiedzę mapy myśli. Te graficzne notatki tworzone na smartfonie i tablecie, umożliwiają naukę dziecku w każdym miejscu i w każdym czasie, a graficzne elementy dodane do mapy, dodatkowo ułatwiają utrwalanie wiadomości.
Jednym z ciekawszych rozwiązań jest bezpłatna aplikacja miMind. Oferuje ona użytkownikowi wiele możliwości, dzięki którym  powstanie niepowtarzalna i atrakcyjna wizualnie notatka.  Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem Android  oraz na iPhony i iPady. Jest przyjazna dla użytkownika i łatwa w obsłudze. Ma przejrzysty, intuicyjny interfejs. Dodatkowym jej atutem w kontekście pracy z dziećmi ze SPE jest to, że  nie zawiera reklam i nie wymaga logowania.

Pomysły na wykorzystanie miMind:

  • planowanie działań w projekcie,
  • podsumowanie projektu,
  • burza mózgów,
  • prezentacja bohatera literackiego,
  • omówienie zagadnień  z gramatyki,
  • utrwalanie reguł ortograficznych.
  • prezentacja figur geometrycznych, wzorów definicji.

Oto krótka instrukcja, która ułatwi mapowanie myśli w miMind.
Kliknij na znaczek plusa i wpisz hasło główne.

Następnie wybierz schemat notatki.

Ustal kolory poszczególnych elementów.

Po kliknięciu w dowolny węzeł, uruchomisz bogate menu. Do mapy możesz dodać tekst, obraz, kształt, link, uwagi, połączyć wybrane elementy i zmienić ich rozmiar.
Gotową mapę możesz zapisać do edycji z rozszerzeniem MIND i wyeksportować do wielu  formatów m.in. PDF, JPG, PNG.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz