SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 7 listopada 2023

Gra o Polsce- symbole

 Zbliżające się święto narodowe jest pretekstem do przygotowywania angażujących uczniów ćwiczeń i gier. Jednym z nich jest gra wykonana z aplikacji genially, którą z powodzeniem wykorzystacie również podczas zdalnej edukacji. 

Podczas gry uczniowie utrwalają symbole i charakterystyczne przedmioty, zwierzęta cz potrawy dla Polski, czyli skojarzenia. Przy okazji wdrażamy uczniów do poszerzania słownictwa, do budowania zdań i wypowiedzi. 

 W grze można wykorzystać wirtualną lub  tradycyjną kostkę do gry. Grać można w pojedynkę lub w parach.


Link do gry znajduje się TUTAJ.

Jeżeli chcesz poznać ciekawe strony, aplikacje i pomysły na konstruowanie zadań i interaktywnych ćwiczeń z Polską w tle, to koniecznie wykup nasze szkolenie. Otrzymasz dostęp do nagrania na pół roku i mnóstwo inspiracji.

 Link do szkolenia: https://szkolenia.specjalni.pl/kursy/zatikowana-polska/


Zasady gry:
Losujemy kostką liczbę pól, o które gracz może się przesunąć. Jeśli staniemy na polu z plusem odgadujemy jaki to symbol- skojarzenie z Polską, jeśli na polu ze strzałką przechodzimy dalej zgodnie z jej kierunkiem i przemieszczamy się  jedno pole w prawo, w lewo, w górę lub w dół. Jeśli nie ma możliwości przemieszczenia się o jedno pole, przeskakujemy na pole pod spodem lub na górze, ważne aby w tej samej płaszczyźnie pionowo lub poziomo. Przygotowałyśmy także zestaw 17 kart pracy w temacie Polski 

i patriotyzmu, które można zakupić TUTAJ. 

Cena pakietu to 10 zł.Jakie karty zawiera pakiet?
2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Losujemy kostką liczbę oczek, przesuwamy się na planszy o tyle pól ile oczek. Jeśli staniemy na polu z plusem odgadujemy jaki to symbol, jeśli na polu ze strzałką przechodzimy zgodnie ze strzałką i przemieszczamy się i jedno pole w prawo, w lewo, w górę lub w dół. Jeśli nie ma możliwości przemieszczenia się o jedno pole, przeskakujemy na pole pod spodem lub na górze.

      Usuń