SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 23 marca 2021

Multimedialny zestaw wyrównywania szans dla uczniów z autyzmem i afazją

 


Trudności sfery komunikacyjnej  u dzieci ze spektrum autyzmu są jedną z podstaw do podjęcia ćwiczeń i terapii w zakresie rozwoju mowy, intencji komunikacyjnej i korygowania wad wymowy. 

My- nauczyciele, specjaliści i terapeuci podejmujemy szereg działań, które pomagają w niwelowaniu zaburzeń mowy i rozwoju mowy. 

W obecnych czasach, zależy nam na takiej terapii, która jest efektywna, ale także nowoczesna i atrakcyjna dla ucznia. Stąd wykorzystywanie nowych technologii, które wzbogacają proces terapeutyczny i wpływają na jego efektywność. 

Jednym z programów multimedialnych, które wykorzystujemy w codziennej terapii jest zestaw mTalent- Autyzm- rozumienie i naśladowanie mowy, który zawiera niesamowite, angażujące i atrakcyjne dla dziecka interaktywne ćwiczenia, wzbogacone o plansze wizualne.

Materiały dostosowane są do wszystkich dzieci o różnym poziomie funkcjonowania poznawczego. Program został stworzony na bazie badań i obserwacji naukowych. 

Wspomniane materiały do terapii uczniów ze spektrum autyzmu przystosowane są do działania na większości urządzeń multimedialnych takich jak komputer, tablet, smartfon, tablica interaktywna, monitor. 

Więcej o pakiecie ćwiczeń, zadań i fantastycznych pomocy przeczytacie tutaj.

Wszystkie informacje na temat  SPE Aktywnej Tablicy znajdziesz TUTAJ
Aktywna Tablica- program grantowy

Niebawem rusza program grantowy Aktywna Tablica, dzięki któremu szkoły będą mogły uzyskać dofinansowanie na zakup sprzętu do terapii i edukacji uczniów, między innymi takich jak pakiet multimedialny mTalent. 

Program Aktywna Tablica to szansa dla każdej szkoły specjalnej, integracyjnej oraz  z oddziałami specjalnymi lub integracyjnymi na stworzenie nowoczesnego i przydatnego  gabinetu. 

Wiele firm oferuje swoją pomoc w zakresie złożenia wniosku grantowego i doboru produktów. 

Jedną z  propozycji np. firmy Learnetic i Skriware  są:  

- system SkriLab: drukarka 3D, roboty, klocki, scenariusze zajęć,  

- kompleksowe oprogramowanie terapeutyczne mTalent,  

- ekran dotykowy Tango 65 cali,  

- szkolenia nauczycieli i terapeutów wraz z certyfikatami, 

- pomoc techniczna i wsparcie po zakupie.  


Więcej o programie Aktywna Tablica dla SPE przeczytacie na stronie TUTAJ lub na fanpage na Facebooku TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz