SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 1 czerwca 2021

EDUKACYJNY ROBOT DLA UCZNIÓW ZE SPE

SkriBot to robot, który świetnie sprawdzi się w pracy z uczniami ze SPE, którzy interesują się robotyką, elektroniką, programowaniem. Na zajęciach rewalidacyjnych wykorzystamy go do rozwijania motoryki małej, logicznego myślenia, na informatyce do nauki programowania.

Dzięki dedykowanym aplikacjom do programowania blokowego możemy z łatwością wprowadzić dziecko w świat programowania. Aplikacje dostępne w Sklepie Play i App Store, pozwolą na pracę z wykorzystaniem tabletów i smartfonów.SkriBot to coś więcej niż tylko zestaw pozwalający na samodzielne stworzenie robota krok po kroku, to także dodatkowe materiały, takie jak  maty i karty edukacyjne,  ułatwiające uczniom ze SPE np.  ćwiczenia orientacji przestrzennej.


Praca ze SkriBotem może być również niekończącą się edukacyjną przygodą, ponieważ możemy rozbudować robota, wykorzystując specjalny Creator i drukarkę 3D.  Co bez wątpienia stworzy przestrzeń do rozwijania u uczniów kreatywność i logicznego myślenia.

Firma Skriware zadbała również o wsparcie dla nauczycieli, przygotowując zestaw scenariuszy, szkoleń, e-kursów, prezentacji i kart pracy dostępnych na platforma online Skriware Academy. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.


Robota można zakupić korzystając z programu Aktywna Tablica, ponieważ  środki pozyskane z dofinansowania, mogą zostać wykorzystane przez placówki na zakup nowoczesnego sprzętu oraz programów i zasobów edukacyjnych. 
W programie Aktywna Tablica 2020-2024 dotację otrzymać mogą szkoły podstawowe, do których uczęszczają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Z dofinansowania skorzystać mogą również placówki, w których uczą się uczniowie posiadający różnorodne zaburzenia rozwojowe utrudniające lub uniemożliwiające prawidłowy proces kształcenia.
Więcej informacji o programie Aktywna Tablica znajdziesz TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz