SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 15 września 2021

MOTE - rozszerzenie Chrome do głosowych notatek. Dysleksja

 

Rozszerzenia Chrom to dodatki do przeglądarki Chrome, które nam nauczycielom mogą ułatwić pracę z uczniem. Wsród dostępnych rozwiązań warto wypróbować aplikację Mote. To bezpłatne rozwiązanie pozwala dodawać do dokumentów, prezentacji, formularzy, czy na Classroom głosowe notatki. Jest szczególnie przydatne  dla nauczycieli, którzy pracują z uczniami ze SPE, pozwala bowiem na zrozumienie treści tym spośród nich, którzy mają problemy z przyswojeniem przeczytanego tekstu. 

W przypadku uczniów z dysleksją to ciekawa alternatywa do tradycyjnie przygotowanego testu, sprawdzającego wiedzę z lekcji. Jak przygotować taki sprawdzian? Postępujemy tak jak zwykle, z tą różnicą, że zamiast zapisanych pytań, dodajemy nagranie, wykorzystując Mote.

Aby przygotować taki test, należy zainstalować rozszerzenia Mote  TUTAJ. Następnie stworzyć  darmowe konto, najlepiej  za pomocą swojego konta Google.Po utworzeniu formularza, u dołu pojawi się ikona Mote. Wystarczy kliknąć na nią i dodać nagranie, akceptując przyciskiem Done. 

               

Pojawi się link, który w wersji udostępnionej dzieciom, będzie widoczny jako okienko to odtworzenia dźwięku.W wersji bezpłatnej mamy możliwość przygotowania nagrania trwającego 1.30. 

Mote pozwala dodawać głosowe notatki także w innych aplikacjach Google, koniecznie wypróbuj to rozszerzenie.


Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz