Sieć

poniedziałek, 3 stycznia 2022

GEOPLAN- rozwijanie wyobraźni i orientacji przestrzennej.

 


Jak uatrakcyjnić zajęcia rewalidacyjne, zajęcia w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej lub z matematyki?

Z pewnością pomogą nam w tym pomoc dydaktyczne, które pozwalają na twórcze i kreatywne ćwiczenia, a nie monotonne i odtwórcze zadania. 

Aby rozwijać wyobraźnię i orientację przestrzenną naszych uczniów bardzo często wykorzystujemy sprawdzone pomoce dydaktyczne. Takie, które są starannie wykonane i pozwalają na zmienność aktywności. 

Jedną z nich jest Geoplan trygonometryczny - transparentny, do którego można zakupić kolorowe gumki oraz karty schematów. 

Na takim geoplanie uczniowie układają własne figury, ale mogą je również odwzorowywać z gotowych szablonów. Wizualizują trudniejsze zagadnienia matematyczne.

Geoplan pozwala wprowadzić na konkrecie pojęcia związane z kołem i trójkątem wpisanymi w kwadrat. Łączy w sobie siatkę 11 x 11 cm oraz 24-punktowy okrąg. Bok 23 cm.


ELEMENTY DO ĆWICZEŃ KUPISZ W SKLEPIE EDUCARIUM TUTAJ


Szukasz innych materiałów i sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów edukacyhnych, do których będziesz miał dostęp przez pół roku.Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz