SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 6 marca 2022

MATERIAŁY DO NAUKI DLA DZIECI Z UKRAINYWielu z nas nauczycieli, rodziców, osób działających na rzecz oświaty zastanawia się jak wesprzeć dzieci przybyłe z Ukrainy.

Zastanawiamy się, czy w tym trudnym dla nich czasie, w którym czują strach, lęk, pustkę i przeżywają okrucieństwo, które ich spotkało potrzeba im teraz normalności. Oprócz tego, że potrzebują tego,  by być z nimi, naszego towarzyszenia, przewodnictwa, słuchania, przytulania, za jakiś czas być może będzie trzeba zaoferować im coś, co przekieruje ich uwagę i da poczucie chociaż namiastkę normalności. Tą znaną rzeczywistością, która paradoksalnie może stać się im bliska i dać poczucie bezpieczeństwa jest nauka, szkoła, znane bajki, filmy, książki.

Dlatego, warto abyśmy wiedzieli gdzie szukać wirtualnych zasobów i materiałów, które pomogą w zagospodarowaniu czasu, uspokoją, przekierują uwagę.

Przygotowałyśmy w tym celu kolekcję takich materiałów na wakelet. Jeśli znacie strony, aplikacje, programy, miejsca w sieci, które mogą przydać się dzieciom i rodzicom z Ukrainy, to możecie dodać je do wakelet. 

Link do kolekcji z edycją TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz