SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 2 listopada 2023

,,Dziady cz. II" - materiały na zajęcia z uczniami ze SPE


Uczniowie z niepełnosprawnością lekką realizują taką samą podstawę programową, jak ich pełnosprawni rówieśnicy. Dlatego indywidualizując pracę z uczniem, warto zadbać o dostosowane  materiały edukacyjne.  Dzięki nim ułatwimy dzieciom zapamiętanie omawiane na lekcji  treści. 

Pracując z uczniami ze SPE, bardzo często wykorzystujemy gry, ponieważ nie tylko ułatwiają naukę,  są  również  doskonałym sposobem na zaktywizowanie klasy. Dostosowane gwarantują dziecku sukces, a to z kolei ma pozytywny wpływ na budowanie poczucia własnej wartości.

Takie właśnie gry, wykorzystałyśmy, omawiając ,,Dziady" A. Mickiewicza. Do zabawy użyliśmy pionków w kształcie duchów, wydrukowanych w drukarce 3D. Występujące w 3 kolorach, symbolizowały duchy lekkie ciężkie i pośrednie. Służyły do zaznaczania informacji, dotyczących Rózi, Józia, Widma Złego Pana i Zosi. 


Dodane do materiałów kolorowe  ilustracje dodatkowo zwizualizowały omawiane treści i ułatwiły ich zapamiętanie. Do utrwalenia wiadomości z lekcji użyłyśmy gry bingo, poszczególne pola uczniowie zaznaczali również duchami w odpowiednim kolorze. 


Dzięki grze karcianej z elementami graficznymi i grze bingo, młodzi ludzie bez problemu zapamiętali najważniejsze informacje o duchach pojawiających się w dramacie. 

To kolejna lektura omówiona w ramach innowacji pedagogicznej ,,Lektury w 3D". 

Materiały pobierzesz TUTAJ

Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.


                                   Szkolenia  i oferta Rad Pedagogicznych TUTAJ
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.


Szkolenia  i oferta Rad Pedagogicznych TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz