SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 7 maja 2016Fotografowanie, to ulubione zajęcie większości naszych uczniów, a w szczególności  chłopca z Zespołem Aspergera. Nie jest to w obecnych czasach trudne zadanie, dlatego, że większość z nas posiada jakiekolwiek urządzenie, za pomocą którego może sfotografować ciekawe przedmioty, interesujące sytuacje czy atrakcyjne miejsca.
Podczas zajęć komputerowych z uczniem z ZA wybraliśmy się na wycieczkę po najbliższej okolicy. Zadaniem ucznia było wykonanie kilku zdjęć, ciekawych miejsc znajdujących się w Obornikach. Było to naprawdę niezwykle wyzwanie, by wybrać miejsca, które większość z nas kojarzy. Powstało kilka ciekawych zdjęć, które później chłopiec musiał edytować w programie Sketch guru. Dzięki tej aplikacji tabletowej powstały przepiękne fotografie, które możecie podziwiać na naszym blogu. Może odgadniecie, które to miejsca w Obornikach?
Dzięki takiej formie pracy, lekcja wydawałoby się całkiem zwyczajna stała się dla ucznia wyzwaniem, motywacją do wytężonej pracy i poznania nowej aplikacji tablatowej. Chłopiec doskonalił kompetencje cyfrowe, wyraził swoje emocje i rozbudził kreatywność.  Efekty swojej pracy ocenił jako niezwykłe i chętnie podzielił się nimi ze swoimi kolegami, w ramach realizowanego również przez siebie projektu trzech szkół pt. "Oto My".Brak komentarzy:

Prześlij komentarz