SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 29 maja 2016

Tabliczka mnożenia, to umiejętność matematyczna, którą doskonalimy od najmłodszych lat. Uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jej opanowanie sprawia wiele kłopotu. Dlatego tak ważne jest to, aby ją ćwiczyć na wiele sposobów i przy każdej nadarzającej się okazji.
My mamy kilka sprawdzonych sposobów. Świetnie sprawdzają się kreatywne pomoce dydaktyczne takie jak domino, drewniane łyżki, kostki, czy kaboom, które opisywaliśmy już w poprzednich postach. Niewątpliwie jednak ulubioną formą ćwiczeń są aplikacje tabletowe takie jak np. 3x4, lub opisywana w tym poście aplikacja pod nazwą "Tabliczka mnożenia". 
Jej atutem jest to, że uczniowie mogą uczyć się i doskonalić umiejętności na wiele sposobów, gdyż posiada ona wiele różnych stopni trudności. Rozpocząć możemy od nauki tabliczki przez 1,2,3..., następnie możemy ją ćwiczyć rozwiązując proste ćwiczenia, aż do trudnych, skomplikowanych zadań. Każdy uczeń, na każdym etapie umiejętności może z tej aplikacji skorzystać, wybierając odpowiedni dla siebie pod względem trudności rodzaj zadań. Gra jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz