SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 19 lipca 2016

.
W sklepie App Store znajdziemy wiele aplikacji, które można  wykorzystać w terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.  Zebrałyśmy je w formie infografiki, część z nich jest dostępna
w języku polskim,  te chciałybyśmy krótko opisać.

Mimamo to zestaw aplikacji umożliwiających badanie poziomu rozwoju dziecka w zakresie małej motoryki. percepcji wzrokowej, pamięci słuchowej i wzrokowej oraz grafomotoryki.
W module diagnoza terapeuta wykorzystując opracowane zestawy diagnostyczne bada poziom rozwoju dziecka. W module terapia ma do dyspozycji gotowe zestawy do ćwiczeń usprawniających zaburzone funkcje. Wyniki zapisywane są w profilach dzieci a ich interpretację można odczytać na serwisie www.mimamo.pl. Zestaw składa się z czterech modułów.
Moduł ,,Złap balona" umożliwia diagnozę i terapię zaburzeń małej motoryki. Dzięki zawartym w nim ćwiczeniom dziecko rozwija małą motorykę, usprawnia precyzję ruchów dłoni i palców. rozwija elastyczność, płynność i harmonię ruchów dłoni. 
Moduł ,,Na farmie" to diagnoza i terapia rozwoju grafomotorycznego. Diagnoza i terapia odbywa się poprzez analizę pokolorowanego przez dziecko obrazka. 
Moduł „Kangur i przyjaciele” to diagnoza i terapia percepcji wzrokowej. Ćwiczenia w aplikacji usprawniają analizator wzrokowy poprzez rozwój spostrzegawczości, analizy, syntezy, kierunkowości oraz pamięci wzrokowej.
Moduł ,,Superpamięć - wskaż i znajdź" umożliwia diagnozę i terapię pamięci wzrokowej i słuchowej. Do zapamiętania są słowa lub kolorowe obrazki. 
,,Alfabet dla dzieci, polski” to aplikacja, która pomoże dzieciom poznać litery. Zawiera 9 gier:
1.           Alfabet
2.           Wielkie litery
3.           Małe litery
4.           Znajdź kartę
5.           Budowanie słów
6.           Litery w słowie
7.           Pexeso
8.           Jaką głoskę słyszysz na początku słowa?
9.           Jaką głoskę słyszysz na końcu słowa?
Aplikacja ,,Alfabet – Bambuko” to prosty sposób poznania alfabetu oparty na połączeniu czytelnej grafiki, słowa i dźwięku. Dziecko przechodząc przez kolejne strony utrwala tradycyjny zapis liter.
“Ucz się matematyki - Miniklub” to prosta i przejrzysta aplikacja, która wprowadzi dziecko w świat matematyki w zabawny i interaktywny sposób, ucząc  dodawania i odejmowania.
,,ABC… Uczę się!” To gry dla dzieci rozszerzające walory edukacyjne kolekcji książek "ABC... Uczę się!" wydawnictwa Hachette. Gry wspierają wszystkie litery i cyfry z serii.
,,Uczymy się bawiąc” to prosta i przyjazna gra, w której głównymi bohaterami są wiejskie zwierzątka.
Zadaniem  dziecka jest dopasowanie zwierzątek do narysowanych na górze kształtów. W przyjemny
i łatwy sposób pozna ono dzięki zabawie głównych mieszkańców wsi. Poprawi swoją koordynację wzrokową i nauczy się rozpoznawać poszczególne stworzenia.
,,Zabawne Kropki” – niezwykle przejrzysta i łatwa w obsłudze aplikacja, w której dziecko łączy ponumerowane punkty w odpowiedniej kolejności, tak aby powstał obrazek. Celem aplikacji jest nauka liczenia, rysowania oraz poznawanie nowych słów. Wystarczyć połączyć ponumerowane kropki, aby zobaczyć co kryje się pod tajemniczo ułożonymi cyframi.

,,Puzzle dla Dzieci” to zabawa, która usprawnia spostrzegawczość, koncentrację oraz zdolność do rozpoznawania i różnicowania kształtów. Animowana nawigacja puzzli, kolorowe obrazki, polski lektor oraz dźwięki charakterystyczne dla danych zwierząt i przedmiotów to dodatkowe atuty zabawy.
Aplikacja zawiera 60 obrazków uporządkowanych w 6 kategoriach:
• Zwierzęta,
• Pojazdy,
• ZOO,
• Zwierzęta domowe,
• Ubrania,
• Owoce.

2 komentarze:

  1. Super artykuł. Prośba, czy możecie podlinkować aplikacje pod ich nazwami, będzie łatwiej je pobrać czytelnikowi, czyli mi ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Aplikacje podlinkowane można działać :)

    OdpowiedzUsuń